Zkušenost s kurzem Život na pravé straně od Jirky Mazury

Už před nějakým časem jsem četl knihu od Roberta Kiyosakiho, který vytvořil Cash flow kvadrant a popsal ho ve své úspěšné stejnomenné knize. Od té doby se mi myšlenky popsané v knize proplétají životem, a tak když jsem zahlédl jednoho dne v emailu známé logo Cash flow kvadrantu, začal jsem email číst.

Napsané sdělení mi bylo blízké a protože už pár let podnikám, tak ve mně vytvořilo zájem a šel jsem do toho a objednal jsem si kurz ve verzi business. Těšil jsem se na informace a hlavně praktické rady z podnikání právě s využitím znalostí kolem cash flow kvadrantu od člověka, který je “napřed” a v “pohodě” s otevřeným přístupem.

Už po přečtení a zhlédnutí prvního ze třinácti tajemství jsem byl nadšen a těšil se na další. Prvním tajemstvím bylo “čas jako aktivum”. Upřímně, překvapil mě výklad a texty, které nejsou prezentovány obecně “teoreticky”, ale prakticky, což mi je blízké a i lépe stravitelné.

Další tajemství mi jen potvrzovala, že volba vstupu do kurzu byla správná, ale hlavně pro mě a firmu je to jako “návod na efektivitu a výkonnost”. V každém tajemství jsem pro sebe objevil něco nebo alespoň si připomenul to, co je skutečně důležité a pro naši firmu praktické a užitečné.

I když jsem pravidlo 80/20 znal, tak tím, že se prolíná prakticky všemi tajemstvími, stalo se mi návykem a dokonce i kolegové z mého týmu, ho znají protože se po každém tajemství u nás ve firmě něco změnilo 🙂 V minulosti jsme se zaměřovali na vyhodnocení největších obratů, zisků, zákazníků a eliminovali a zefektivňovali reklamu, marketing.

Ale stačilo se zamyslet i opačným směrem a konkrétně na to, co nás jako obchodní firmu “obírá” o získání dalších obchodních případů. Poptávky a teoretické marže rostly, ale uzavřené obchody neměly stejný nárust.

A výsledek?

Zavedli jsme školící systém pro obchodníky. Vybudování nám zabralo pár hodin přemýšlení. Materiály byly prakticky všechny už napsané a vytvořené v minulosti, stačilo je zařadit a učesat. Výsledky na sebe nenechaly čekat déle než 1den! Navíc, tímto jsme se trefili do naší “už” minulé slabiny. Teď budeme jen zdokonalovat, tedy ořezávat.

(Poznámka: Docvaklo mi to až na živé síťovací akci, když Jirka vyprávěl, jak coby “ne-obchodník” vytrvořil školící materiál pro obchodníky, a to jsem to slyšel už po druhé 🙂 )

Zpětně bych rád ocenil i posloupnost jednotlivých tajemství a jejich probírání na webinářích a živých siťovacích akcích, díky kterým to tak nějak “dozrálo a nastartovalo”. Provedené změny, se vždy nastartovaly ihned a další se budou implementovat v následujících měsících.

Komu bych kurz doporučil?

Téměř všem podnikatelům a to i těm, co dělají všechno správně a firma jim roste, stejně jako obraty a zisky. Je určitě strategické si prověřit čas od času čísla a vědět než si myslet, a ujistit se o správně cestě díky číslům, kterou tak můžou dále zefektivňovat.

V neposlední řadě i začínajícím podnikatelům, protože právě jim to při dodržení těchto 13 tajemství 100% zrychlí nejen podnikatelskou cestu, ale i zpříjemní osobní život.

Díky těmto tajemstvím mohou podnikatelé získat svobodu, nezávislost, čas pro sebe a být bohatí nejen díky penězům. A navíc, nemusejí na vše přicházet sami, když už ta podnikatelská úskalí má někdo za sebou a prakticky vám je naservíroval.

Ať se daří 🙂

Radek Myšák